تفاوت بین سوفله و گراتن چیست؟

06 آبان 1397 تعداد بازدید: 59

سوفله نوعی غذای پخته شده است که بر پایه‌ی تخم‌مرغ می‌باشد که در تنور و یا فر تهیه می‌شود. در هنگام تهیه سوفله سفیده تخم‌مرغ و زرده‌ی تخم‌مرغ را از یکدیگر جدا می‌کنند و سپس هم می‌زنند و در آخر با یکدیگر ترکیب می‌کنند.

سوفله ها با مواد مختلفی ترکیب می‌شوند و به‌عنوان غذای اصلی و یا دسر صرف می‌شود. واژه سوفله درواقع یک نوع فعل در زبان فرانسوی است که به معنای پف و بالا آمدن است.

سوفله ها معمولاً از دو ماده‌ی اصلی تشکیل می‌شود که عبارت‌اند از:

- سفیده‌ی تخم مغ زده‌شده که همان پفک است.

- کرم پاتیسیر و یا پوره، نوعی سس است که از کرم و خامه تشکیل می‌شود.

اگر سوفله ی مدنظر ما برای غذا باشد از سیب‌زمینی، مرغ و سبزیجات برای ایجاد تنوع در مزه‌ی آن استفاده می‌شود و اگر سوفله ی موردنظر ما برای دسر باشد از موادی مانند پنیر، لیمو، موز و.. استفاده می‌شود.

در سوفله، سفیده‌ی تخم‌مرغ که زده می‌شود پف می‌کنند و باید برای استفاده‌ی آن به‌عنوان دسر شیرین شود و به‌عنوان مصرف غذایی از نوع غیر شیرین آن استفاده می‌شود. هنگامی‌که سوفله از درون فر بیرون می‌آید باید حتماً پف و برآمده باشد اما پس از گذشت 5 الی 10 دقیقه پف سوفله از بین می‌رود و به همین علت است که آن را باید در هنگام سفارش غذا آماده کرد و بلافاصله سرو نمود.

سوفله را می‌توان در تمام ظروف قابل‌استفاده در فر تهیه نمود اما ظروف سنتی مخصوص سوفله ظروف گرد چینی است که کف آن صاف می‌باشد و رامکین (Ramkins) نام دارد تهیه و سرو می‌شود.

نکاتی برای تهیه سوفله:

  • اضافه نمودن مقداری نمک به سفیده‌ی تخم‌مرغ باعث می‌شود تا سفیده‌ی تخم‌مرغ در هنگام زده شدن به‌خوبی پف کند.
  • درب فر را تا هنگام پخت کامل سوفله باز نکنید زیرا باعث می‌شود پف آن بخوابد.
  • برای آنکه پف سوفله را بخوابانید می‌توانید چاقویی را در وسط آن فروبرده تا پف آن بخوابد.
  • جهت جلوگیری از سرازیر شدن مایع سوفله در هنگام پخت می‌تواند کاغذ مخصوص شیرینی‌پزی را به‌صورت نوار بلندی به دیواره ظروف رامکین قرار داده و با کمک نخ کتانی آن را ببندید تا در هنگام بالا آمدن مواد از ظرف سرازیر نشود.

گراتن یا گراتین (Gratin):

گراتن نیز مانند سوفله نوعی روش آشپزی نوین می‌باشد اما ترکیبات غذایی گراتن اغلب از گوشت و سبزیجات می‌باشد و با لایه‌ی نازک قهوه‌ای از برشته شدن موادی مانند پنیر پیتزا رنده شده، تخم‌مرغ، کره و پودر سوخاری تهیه می‌شود که برای پخت آن از فر و یا گریل استفاده می‌کنند. گراتن روشی فرانسوی است که در ظروف کم‌عمق پخته و سرو می‌شود.

واژه گراتن در کشور فرانسه به معنای رنده شده می‌باشد. در پخت گراتن از سفیده‌ی و زرده‌ی تخم‌مرغ استفاده می‌شود و همین علت باعث می‌شود که گراتن پف نکند. سطوح این غذا توسط پنیر پیتزا رنده شده طلایی‌رنگ می‌شود.

تفاوت بین گراتن و سوفله؟

گراتن نوعی روش پخت است که برای برخی غذاها که طبخ گراتن دارند استفاده می‌شود و اغلب از گوشت و سبزیجات برای تهیه آن استفاده می‌کنند و روی سطوح آن را برشته می‌کنند و بر روی آن سس سفید و پنیر می‌ریزند.

اما سوفله علاوه بر ترکیبات اصلی غذا و دسر که گوشت و سبزیجات است می‌توان از شیر، تخم‌مرغ و آرد نیز استفاده کرد. درواقع می‌توان گفت تنها تفاوت سوفله و گراتن در قرار داشتن تخم‌مرغ درون آن‌ها است. از مواد اصلی سوفله سفیده زده‌شده تخم‌مرغ می‌باشد.