طرز تهیه املت پنیری

03 آبان 1397 تعداد بازدید: 39

املت پنیری یکی از انواع املت‌های خوشمزه برای صبحانه می‌شود که بسیار راحت نیز تهیه می‌شود. برای تهیه کردن این نوع املت می‌توان از هر نوع پنیر صبحانه‌ای استفاده کرد اما پنیر چدار آن صبحانه را لذیذتر می‌کند. این صبحانه از غذاهای ترکیه می‌باشد.

همان‌طور که می‌دانند تخم‌مرغ سرشار از پروتئین، ویتامین و املاح ضروری است به همین علت آن را می‌توان جزو غذای مهم در برنامه‌ی غذایی افراد به شمار آورد. تخم‌مرغ به‌طور متوسط 76 کیلو کاری انرژی دارد و مصرف روزانه آن برای زنان 4 درصد انرژی و برای مردان 3 درصد انرژی را تأمین می‌کند.

در ادامه شمارا با طرز تهیه املت پنیری خوشمزه آشنا می‌کنیم.

مواد لازم جهت تهیه املت پنیر:

  • پنیر چدار: 10 گرم.
  • فلفل سیاه: نوک انگشت.
  • تخم‌مرغ: 2 عدد بزرگ.
  • روغن‌زیتون: 1/2 قاشق غذاخوری.
  • نمک: نوک انگشت.

طرز تهیه املت پنیر:

ابتدا تخم‌مرغ‌ها را درون کاسه‌ای بشکنید و مقداری نمک و فلفل سیاه به آن اضافه کنند و مواد را هم بزنند تا ترکیب شوند. سپس ماهیتابه‌ای را بر روی حرارت پایین اجاق‌گاز قرار داده و روغن را درون آن ریخته اجازه دهید کم‌روغن داغ شود و بااحتیاط تخم‌مرغ‌ها را درون ماهیتابه بریزید.

تخم‌مرغ‌ها را درون ماهیتابه پخش‌کنید و زمانی که یک‌طرف آن پخته شد اما روی تخم‌مرغ باید کمی شل باشد پنیر را روی آن ریخته و با کفگیر املت را از ماهیتابه جدا کرده و روی پنیر قرار دهید. هنگامی‌که املت کاملاً پخته و طلایی‌رنگ شد از روی حرارت برداشته و درون ظرفی ریخته و به همراه گوجه‌فرنگی و سبزی میل کنید.