طرز تهیه بلوندی شکلات چیپس

08 دی 1397 تعداد بازدید: 190

بلوندی به شیرینی‌هایی گفته می‌شود که با استفاده از شکر قهوه‌ای تهیه می‌شوند. در ادامه طرز تهیه‌ی این شیرینی خوشمزه و ساده را بیان کرده‌ایم.

مواد لازم برای تهیه شیرینی بلوندی شکلات چیپسی:

آرد: 1 فنجان

بیکینگ‌پودر: نصف قاشق چایی‌خوری

شکلات چیپسی: 1 فنجان

جوش‌شیرین: ¼ قاشق چایی‌خوری

عصاره وانیل: 2 قاشق چایی‌خوری

نمک: نصف قاشق چایی‌خوری

شکر قهوه‌ای روشن: 1 فنجان

کره ذوب‌شده سرد: 1/3 فنجان

تخم‌مرغ بزرگ: 1 عدد

مواد لازم برای تهیه گاناش:

خامه سنگین: نصف فنجان

شکلات چیپسی: 115 گرم

طرز تهیه بلوندی شکلات چیپسی:

ابتدا فر را در دمای 180 درجه سانتی‌گراد قرار دهید سپس سینی مربی 22 سانتی‌متری را با کاغذ روغنی بپوشانید. پس‌ازآن آرد، جوش‌شیرین، بیکینگ‌پودر و نمک را با یکدیگر مخلوط‌کنید.

اکنون شکر قهوه‌ای و کره ذوب‌شده را در ظرف مناسبی قرار دهید و با همزن برقی هم بزنید تا کاملاً یکدست شود. تخم‌مرغ و وانیل را به مخلوط کره اضافه کنید و مجدداً هم بزنید تا کاملاً مواد با یکدیگر مخلوط شوند.

سپس مخلوط آرد را به‌آرامی به کره اضافه نموده و هم بزنید تا کاملاً یکدست شده و در آر به آن‌ها شکلات چیپسی اضافه نمایید و مجدداً مواد را هم بزنید.

اکنون خمیر را کف سینی آماده‌شده بریزید و صاف کنید و به مدت 20 الی 25 دقیقه درون فر قرار دهید و پس از پخت شیرینی‌ها را از فر بیرون آورده و اجازه دهید کاملاً خنک شود.

طرز تهیه گاناش:

خامه را روی حرارت قرار دهید تا داغ شود مراقب باشید خامه جوش نیاید، اکنون خامه را روی شکلات‌ها ریخته و اجازه دهید به مدت 3 دقیقه بماند. پس‌ازآن به‌آرامی خامه و شکلات را هم بزنید تا کاملاً ذوب شود و با خامه ترکیب شود سپس به کمک قاشق گاناش را روی شیرینی ریخته و پس‌ازآن می‌توانید بلوندی برش دهید و درون ظرف سرو قرار دهید.