طرز تهیه بیسکویت شطرنجی

27 آبان 1397 تعداد بازدید: 13

مواد لازم جهت تهیه بیسکویت شطرنجی:

  • بیکینگ‌پودر: ½ قاشق چای‌خوری.
  • آرد: 2 و 2/3 لیوان.
  • تخم‌مرغ: 1 عدد.
  • کره: 225 گرم.
  • نمک: ¼ قاشق چای‌خوری.
  • وانیل: 1 قاشق چای‌خوری.
  • شکر: 1 لیوان.

طرز تهیه خمیر بیسکویت شطرنجی:

ابتدا کره و شکر را به مدت 3 دقیقه هم می‌زنیم و سپس تخم‌مرغ، وانیل را اضافه می‌کنیم و مواد را هم می‌زنیم. اکنون مواد خشک را الک می‌کنیم و به مخلوط تخم‌مرغی اضافه می‌کنیم و سپس به 3 قسمت تقسیم می‌کنیم.

هر قسمت را به شکل مستطیل بر روی کاغذ روغنی قرار دهید و سپس به کمک کاغذ آن مواد را قل دهید تا روی کاغذ مانند استوانه شود.

قطر استوانه را به سلیقه‌ی خود بزرگ یا کوچک بگیرید سپس کاغذ روغنی را درون خمیر بپیچید و دو طرف استوانه را ببندید و حدود 3 ساعت و یا 3 روز درون یخچال قرار دهید. (از این خمیر می‌توان به مدت 1 ماه نیز درون فریزر قرار دهید اما برای برش دادن باید حدود 10 دقیقه الی 1 ربع در دمای اتاق قرار دهید.)

طرز تهیه بیسکویت :

 

 

برای پخت این بیسکویت به دو رنگ خمیر نیاز است بنابراین خمیر را نصف می‌کنیم و نصفی از خمیر را با 2 قاشق غذاخوری پودر کاکائو و 2 قاشق غذاخوری شیر مخلوط می‌کنید.

برای هر رول استوانه‌ای بیسکویت 6 تا خمیر سفید و 6 تا قهوه‌ای نیاز است، اکنون سطح هرکدام از خمیرها را رول کنید تا به قطر موردنظرتان برسد. سپس رنگ‌ها را یکی در میان کنار یکدیگر قرار دهید. در ردیف‌های بعدی رنگ رول‌ها را برعکس رنگ رول‌های قبلی قرار دهید.

پس از اتمام کار خمیرها را به مدت 3 ساعت درون یخچال قرار دهید. اکنون برای آنکه حاشیه‌ای برای بیسکویت‌ها درست کنیم که شکل شطرنج نمایان شود باید رنگ خمیر موردنظر را به ضخامت 2 الی 3 میل بازکنید و سپس رول‌های بیسکویت که درون یخچال داده بودید را بر روی آن خمیر پهن‌شده قرار دهید و به کمک فویل یا سلفون که زیر خمیر است آن‌ها را رول کنید و یا ظاهری مستطیل شکل به آن بدهید و این کار را تا زمانی که کل حاشیه بر روی رول‌ها قرار بگیرد انجام می‌دهیم و سپس اضافه‌های خمیر را برمی‌داریم و دوباره درون یخچال به مدت 3 ساعت قرار می‌دهیم.

سپس با کارد ضخیمی به‌اندازه‌ی نیم سانت برش می‌دهیم و در فر که در دمای 190 درجه سانتی‌گراد گرم شده به مدت 10 دقیقه قرار می‌دهیم. پس از گذشت 10 دقیقه بیسکویت‌ها را بیرون آورده و درون ظرف مناسبی برای سرو قرار می‌دهیم.