طرز تهیه نان خرمالو

29 آذر 1397 تعداد بازدید: 158

نان خرمالو با گردو از نان‌هایی است که مناسب فصل پاییز می‌باشد. این نان را می‌توان به‌عنوان عصرانه سرو نمایید. در ادامه طرز تهیه‌ی این نان خوشمزه را به شما آموزش می‌دهیم.

مواد لازم جهت تهیه‌ی نان خرما:

پوره: 3 عدد خرمالو

تخم‌مرغ: 2 عدد

شکر: 1 لیوان (لیوان دسته‌دار فرانسوی)

نمک: ¼ قاشق چای‌خوری

آرد سفید: 2 و 2/3 لیوان (لیوان دسته‌دار فرانسوی)

کره ذوب‌شده: 10 قاشق غذاخوری

جوش‌شیرین: 1 قاشق مرباخوری

کشمش: ¾ لیوان (لیوان دسته‌دار فرانسوی)

گردو: ¾ لیوان (لیوان دسته‌دار فرانسوی)

وانیل: 1 قاشق مرباخوری

پودر دارچین: 1 قاشق مرباخوری

طرز تهیه‌ی نان خرمالو:

ابتدا تخم‌مرغ‌ها را از یخچال بیرون آورده تا هم‌دمای محیط سپس تخم‌مرغ‌ها را درون کاسه‌ای با شکر و وانیل مخلوط کرده و خوب هم بزنید تا مواد سفید و کش‌دار شود.

پس‌ازآن پوره خرمالو (خرمالوها را پوست گرفته و درون غذا ساز ریخته و پوره‌کنید) و روغن را به ترتیب به مواد اضافه کرده و هم بزنید. تا این مرحله از همزن برقی استفاده برای هم زدن مواد استفاده نمایید.)

اکنون آرد، جوش‌شیرین، نمک و دارچین را با یکدیگر مخلوط کرده و 3 بار مواد را الک رد کنید و در طی 2 مرحله به دیگر مواد بیفزایید و سپس مواد را با کمک لیسک به‌صورت دورانی مخلوط نمایید و در آخر نیز کشمش و گردو رو اضافه و مخلوط نمایید. قالب موردنظر خود را چرب کنید و کاغذ روغنی بیندازید سپس مواد را درون قالب ریخته و درون فر از بیش گرم شده با دمای 185 درجه سانتی‌گراد به مدت 50 دقیقه قرار دهید تا کاملاً پخته شود. (به دلیل متفاوت بودن دمای فرها پس از گذشت 45 دقیقه با خلال‌دندان چک کنید که اگر مواد به خلال نچسبید زمان پخت آن کافی است و اگر مواد به خلال چسبید بازهم اجازه دهید درون فر قرار بگیرد تا کاملاً پخته شود.

پس از پخته شدن و خارج کردن آن از فر اجازه دهید نان‌ها سرد شوند و سپس آن‌ها را از درون قالب بیرون آورده و تزیین نمایید. می‌توانید با شکلات آب‌شده و همچنین با مخلوط رنگ خوراکی و زالزالک (کویج) کیک را تزیین نمایید و سپس سرو نمایید.