طرز تهیه نان چاپاتا ( نانی ایتالیایی)

01 آبان 1397 تعداد بازدید: 77

نان چاپاتا، نانی ایتالیایی است که آن ر در کنار زیتون سرو می‌کنند و به‌عنوان نوعی نان ساندویچی نیز شناخته‌شده است. روی این نان‌ترد هست اما درون نان بسیار نرم هست. در ادامه این مطلب طرز تهیه این نان خوشمزه را به شما آموزش می‌دهیم.

طرز تهیه نان چاپاتا:

  • آرد: 900 گرم.
  • شیر ولرم: 5 قاشق غذاخوری.
  • نمک: 2 قاشق غذاخوری.
  • خمیرترش تازه و یا خشک:15 گرم
  • آب ولرم: 500 میلی‌لیتر.
  • روغن‌زیتون:4 قاشق غذاخوری.
  • روغن مایع:1 قاشق غذاخوری.

طرز تهیه نان چاباتا:

ابتدا 1/3 خمیرترش را درون کاسه‌ای ریخته سپس نصف آب را روی خمیر ریخته و هم بزنید تا خمیرمایه در آب به‌طور کامل مخلوط شود.

به مدت 15 دقیقه دستمالی را بر روی ظرف قرار داده تا مواد استراحت کند. سپس بر سر همزن برقی، مفتول مارپیچی را قرار داده. اکنون 350 گرم از آرد راکم کم به مایع خمیرترش اضافه کرده و هم بزنید تا مواد صاف شود و به مدت نیم ساعت بر روی ظرف دستمالی قرار دهید تا مواد بار دیگر استراحت کند.

در ظرف مناسبی شیر و باقی خمیرترش را با همزن هم بزنید تا خمیر درون شیر کاملاً مخلوط شود، سپس خمیر، روغن‌زیتون، نمک، آب و آرد را اضافه کنید.

مواد را بر دیگر با همزن برقی مخلوط کرده و سپس خمیر را از ظرف خارج کرده و بر روی میزی ورز می‌دهیم تا خمیر یکدست شود. خمیر را به‌صورت چانه‌های بزرگ درآورده و روغن مایع را روی خمیر چانه بمالید و سپس بر روی آن دستمالی قرار داده و به مدت 1/5 ساعت به آن استراحت دهید.

پس از گذشت این مدت خمیر را ورز دهید تا هوای اضافه آن خارج شود. سپس خمیر را به 4 قسمت تقسیم کرده و هر قسمت را رول کنید. کف سینی فر را کاغذ انداخته و دو عدد نان را درون سینی‌ها قرار داده و با کف دست بر روی خمیر فشار آورده و بار دیگر بر روی خمیرها دستمالی قرار دهید تا حجم آن 2 برابر شود. فر را در دمای 220 درجه گرم کرده و سینی را در طبقه اول فر قرار دهید و نصف استکان آب را کف فر ریخته تا درب فر رابینید و اجازه دهید تا سینی فر به مدت نیم ساعت درون فر قرار دهید.