طرز تهیه وافل درون دستگاه ساندویج ساز

28 آبان 1397 تعداد بازدید: 28

وافل، نان ترد و شیرینی است که از ترکیب آرد و شکر و روغن و تخم مرغ و گاهی اوقات ماست تهیه می‌شود‌. اغلب آن را به عنوان دسر و یا صبحانه میل می کنند.  ظاهر وافل به صورت شبکه شبکه می‌باشد . درواقع خمیر وافل را در زمان قرون وسطی مابین دو صفحه فلزی قرار می دانند تا ظاهری مشبک داشته باشه باشند و سپس آن ها را می پختند ، می توان گفت این دسر مبوط به اروپای غربی قرون وسطی می باشد.

مواد موردنیاز برای تهیه وافل:

آرد:1 لیوان

شکر:1 قاشق غذاخوری

بیکینگ‌پودر:1 قاشق چای‌خوری

تخم‌مرغ:1 عدد

ماست چکیده و ترش:300 گرم

شیر:4/3 لیوان

کره:350 گرم

وانیل: نوک قاشق چای‌خوری

طرز تهیه وافل با استفاده از ساندویچ ساز:

ابتدا تخم‌مرغ را با همزن هم بزنید تا غلیظ شود (کف کند). پس‌ازآن شیر و کره را اضافه کنید و هم بزنید. در ظرفی شکر، وانیل، آرد، بیکینگ‌پودر اضافه کنید. برای آنکه وافل بهتری داشته باشید بهتر است آرد را الک کنید، سپس تخم‌مرغ را به مواد اضافه کنید و مواد را تا زمانی که یکدست شوند هم بزنید.پس از ترکیب همه مواد با یکدیگر، مواد باید سفت و از غلظت بالایی برخوردار باشد.

قالب وافل را بر روی گاز قرار دهید پس از گرم شدن کمی از مایه وافل را در قالب بریزید و درب آن را ببندید 5 دقیقه حدوداً زمان لازم است  تا وافل ها سفت شوند.

اجازه دهید وافل ها به مدت 5 دقیقه‌ی دیگر  بمانند تا کاملاً طلایی‌رنگ شوند. پس‌ازآنکه تمامی وافل ها طلایی‌رنگ شدند می‌توانید برای تزیین وافل ها از انواع میوه‌ها استفاده کنید.