طرز تهیه چیز کیک زردآلو

28 آذر 1397 تعداد بازدید: 143

چیز کیک زردآلو یکی از دسرهای خنک تابستان و بسیار خوشمزه‌ای است که در ادامه شما را با طرز تهیه‌ی این شیرینی آشنا می‌کنیم.

مواد لازم جهت تهیه چیز کیک زردآلو:

بیکینگ‌پودر: ½ قاشق چای‌خوری

شکر: 1 پیمانه

آرد 312 گرم

تخم‌مرغ: 1 عدد

کره: 250 گرم

مواد میانی چیز کیک:

بادام خردشده: ¼ پیمانه

زردآلو:12 عدد

پنیر ماسکار پونه: 500 گرم

شکر: 20 گرم

تخم‌مرغ: 2 عدد

وانیل: ½ قاشق چای‌خوری

آرد سمولینا: 20 گرم

طرز تهیه چیز کیک زردآلو:

ابتدا آرد، شکر، بیکینگ‌پودر و کره سرد خردشده را درون غذا ساز ریخته و با دور متوسط هم بزنید و تا هنگامی‌که مواد به شکل خرده‌نان شود به هم زن ادامه دهید.

سپس تخم‌مرغ را به مواد اضافه نمایید و دوباره مواد را توسط دستگاه مخلوط نمایید تا زمانی که خمیر جمع شود به هم زدن ادامه دهید.

اکنون خمیر را از درون دستگاه بیرون آورده و 1/3 آن را درون نایلون گذاشته و درون فریزر قرار دهید.

خمیر باقیمانده را در نایلون دیگری قرار دهید و به مدت نیم ساعت در مکانی قرار داده و اجازه دهید مواد استراحت کنند. سپس زردآلو را از نصف کنید و هسته‌ی آن‌ها را جدا نمایید.

پنیر ماسکار پونه، تخم‌مرغ، آرد سمولینا، شکر و وانیل را باهم زن برقی هم بزنید می‌توانید از دست نیز هم بزنید تا مواد با یکدیگر ترکیب نمایید تا یکدست شوند.

خمیر را از فریز بیرون آورده و سپس روی سطحی آرد بپاشید و خمیر را با وردنه بازنمایید.

خمیر را درون قالب کمربندی 23 سانتی قرار داده و دیواره و کف قالب را با خمیر بپوشانید. قالب را به مدت 20 دقیقه درون یخچال قرار دهید. پس از گذشت 20 دقیقه قالب را از یخچال بیرون آورید و سپس با مواد میانی آن را درون قالب ریخته و سپس بر روی مواد زردآلوها را قرار دهید.

1/3 خمیر یخ‌زده را از فریزر بیرون آورده و خردکنید و سپس آن را با بادام خردشده ترکیب نمایید و بر روی مواد میانی بریزید.

لبه‌های خمیر دیواره‌ی قالب را برگردانید و سپس آن را با دست به خمیر رویه بچسبانید.

چیز کیک را درون فری که از پیش گرم شده بود در دمای 180 درجه سانتی‌گراد به مدت 50 دقیقه قرار دهید تا رویه مواد طلایی‌رنگ شود.

پس از پخته شدن کیک درب فر را نیمه‌باز کنید تا چیز کیک خنک شود و پس از خنک شدن آن را درون یخچال قرار دهید تا کاملاً سرد شود. پس از سرد شدن کامل می‌توانید قالب را برش دهید و سرو کنید.