طرز تهیه چیز کیک شکلاتی

20 دی 1397 تعداد بازدید: 165

مواد لازم برای تهیه کیک نوتلا:

پنیر خامه‌ای: 250 گرم

بیسکویت اوریو: 1 بسته 137 گرمی

کره: 45 گرم

پودر قند: ½ پیمانه

عصاره وانیل: ½ قاشق چای‌خوری

شکلات نوتلا: 240 گرم

شکر: 2 قاشق غذاخوری

خامه پرچرب: ¼ پیمانه

شکلات نوتلا: 1/3 پیمانه

خامه پرچرب: ¾ پیمانه

طرز تهیه:

قالب کاپ کیک 12 عددی را آماده کنید و درون آن‌ها کپسول کاغذی قرار دهید. بیسکویت‌های اوریو را درون غذا ساز ریخته و هم بزنید تا کاملاً پودر شوند. نیازی به جدا کردن کرم وسط بیسکویت‌ها نیست. می‌توانید به‌جای استفاده از غذا ساز بیسکویت‌ها را درون زیپ کیپ ریخته و سپس آن‌ها را بکوبید.

کره را از یخچال بیرون آورده و در دمای محیط قرار دهید تا نرم شود. سپس آن را روی بیسکویت‌های پودر شده بریزید و با یکدیگر به‌خوبی مخلوط‌کنید. اکنون مخلوط آماده‌شده را درون قالب کاپ کیک بریزید و روی خمیرها فشار دهید فشرده‌شده و سطح آن کاملاً صاف شود.

پنیر خامه‌ای را درون کاسه‌ای بریزید و با همزن بزنید تا کاملاً نرم شود. سپس پودر قند، شکلات نوتلا و عصاره وانیل را به آن اضافه کنید و هم بزنید سپس خامه پرچرب را به مواد اضافه کنید به مدت 2 الی 3 دقیقه هم بزنید تا فرم بگیرد.

اکنون کرم پنیری آماده‌شده را به‌طور مساوی بین کاپ‌ها تقسیم کنید و روی بیسکویت‌ها بریزید. سطح کرم را نیز صاف کنید و سپس قالب کاپ کیک‌ها را درون یخچال قرار دهید تا سفت شوند (حداقل سه ساعت).

طرز تهیه روکش چیز کیک:

 خامه را با همزن بزنید تا کاملاً فرم بگیرد. سپس شکر را اضافه کنید و هم بزنید. سپس آن را درون قیف ریخته و روی چیز کیک‌ها بریزید. شکلات نوتلا را نیز درون زیپ کیپ بریزید. درب آن را ببندید و به مدت 15 ثانیه درون مایکروفر قرار دهید. هنگامی‌که شکلات آب شد گوشه کیسه را سوراخ کوچکی ایجاد کنید و آن را روی چیز کیک‌ها بریزید. از سس‌های شکلاتی آماده نیز می‌توانید استفاده کنید.

اکنون چیز کیک‌ها را درون یخچال قرار دهید تا خنک شوند و سپس آن‌ها را سرو کنید.