طرز تهیه کیک دارچین با کرم پاستری

05 آذر 1397 تعداد بازدید: 11

کیک دارچین، کیکی است که می‌توان به‌راحتی بدون فر آن را تهیه نمود. این نوع کیک عصرانه کاملاً نرم، پوک و مخملی است.

مواد لازم جهت کیک دارچین با کرم پاستری:

نمک: نوک قاشق چای‌خوری.

دارچین: 2 قاشق غذاخوری.

بیکینگ‌پودر: 2 قاشق مرباخوری.

وانیل: 1 قاشق مرباخوری.

تخم‌مرغ: 3 عدد.

شیر: 1 لیوان.

شکر: 1 لیوان.

روغن: ¾ لیوان

آرد: 2 لیوان

مواد لازم جهت تهیه پاستری:

وانیل: 1 قاشق چای‌خوری.

شکر: ½ لیوان.

کره: 100 گرم.

شیر: 1 لیوان.

آرد: 1 قاشق غذاخوری

نشاسته ذرت یا گندم: 1 قاشق غذاخوری.

زرده‌ی تخم‌مرغ: 3 عدد.

برای پخت این کیک می‌توانید از تابه‌های رژیمی و یا ساده استفاده کنید.

طرز تهیه:

ابتدا زرده‌ی تخم‌مرغ را از سفیده‌ی آن جدا کنید و سپس سفیده‌ی تخم‌مرغ را بانمک هم بزنید تا مواد پف کند سپس نصف شکر را به مواد اضافه کنید و کاملاً هم بزنید تا فرم بگیرد.

اکنون زرده‌ی تخم‌مرغ را با باقی‌مانده‌ی شکر و وانیل مخلوط‌کنید و خوب هم بزنید سپس شیر و روغن را به مواد اضافه کنید و با همزن مواد را مخلوط‌کنید تا یکدست شود.

آرد، دارچین و بیکینگ‌پودر را 3 بار الک کرده و سپس به مخلوط زرده‌ی تخم اضافه کنید و هم بزنید، پس‌ازآن مواد را به سفیده‌ی تخم‌مرغ اضافه کنید و در یک‌جهت به‌طور آهسته هم بزنید تا کاملاً یکدست شوند.

اکنون تابه را چرب کرده و روی شعله‌ی مناسب قرار دهید و مواد را درون تابه ریخته (توجه داشته باشید اگر تابه‌ی شما رژیمی بود باید نوار دور آن را بردارید و اگر تابه معمولی بود باید روی درب آن دم‌کنی قرار دهید تا کیک شما خمیری نشود.)

شعله گاز را کم کنید و کیک را چک کنید و با خلال‌دندان چک کنید تا ببینید کیک مغزپخت شده باشد. این کیک را باید در حدود 30 الی 45 دقیقه روی شعله قرار بگیرد.

طرز تهیه‌ی کرم پاستری:

زرده‌ی تخم‌مرغ را با شکر مخلوط کرده، سپس آرد و نشاسته را با شیر سرد مخلوط نمایید و بر روی شعله ملایم قرار دهید و هم بزنید تا مواد خودش را بگیرد. اکنون مقدار کمی از شیر را به تخم‌مرغ و شکر اضافه کنید و هم بزنید، مواد را به‌طور آهسته کم‌کم در چندین مرحله مخلوط‌کنید.

نکته:

اگر شیر را به‌صورت یکجا با مواد تخم‌مرغی مخلوط‌کنید امکان دارد کرم بریده و گلوله شود، مواد را روی حرارت بگذارید و آهسته هم بزنید تا به حالت جوش برسد سپس از روی حرارت برداشته و تند هم بزنید و مجدداً کار را تکرار کنید تا مانند فرنی غلیظ شود.

در آخرین مرحله وانیل و کره را اضافه کنید و هم بزنید و از روی حرارت برداشته تا خنک شود.

کرم پاستری برای تمامی دونات ها و شیرینی‌ها استفاده می‌شود.

 زمانی که کیک خنک شد به شکل دلخواه برش دهید و درون ظرف مناسبی قرار دهید و از وسط کیک‌ها را به شکل عرضی نصف کنید و کرم را بر روی لایه‌های زیرین مواد بکشید. بسته به ذائقه می‌توانید میوه و یا مغزی جات را به آن اضافه کنید. سپس لایه‌ی بالایی کیک را بر روی کرم قرار داده و با مقداری میوه و پودر دارچین تزیین کنید.