طرز تهیه کیک نارگیل

09 دی 1397 تعداد بازدید: 124

کیک نارگیلی، کیک بسیار خوش‌طعم و خوش عطری است که دستور پخت بسیار آسانی دارد. این کیک طرفداران بسیاری دارد پس با ما همره باشید تا بتوانید این کیک خوشمزه را در منزل تهیه نمایید.

مواد لازم جهت تهیه کیک نارگیل:

بیکینگ‌پودر: 1 قاشق غذاخوری

پودر نارگیل: 4 اونس (112 گرم)

شیر: 1 پیمانه

شکر: 2 پیمانه

آرد: 3 پیمانه

تخم‌مرغ: 5 عدد

نمک: ½ قاشق چای‌خوری

جوش‌شیرین: ½ قاشق چای‌خوری

عصاره‌ی بادام خالص:1 و ½ قاشق چای‌خوری

عصاره‌ی وانیل خالص: 1 و ½ قاشق چای‌خوری

کره: به‌اندازه‌ی چرب کردن ظرف

مواد لازم جهت تهیه‌ی رویه کیک:

پودر نارگیل: 6 اونس (168 گرم)

شکر شیرینی‌پزی (الک شده): 1 پوند (450 گرم)

عصاره‌ی بادام: ¼ قاشق چای‌خوری

عصاره وانیل: ¾ قاشق چای‌خوری

کره: ½ پوند (225 گرم)

پنیر خامه‌ای: 1 پوند (450 گرم)

طرز تهیه کیک نارگیلی:

فر را در دمای 360 درجه فارنهایت تنظیم کنید تا گرم شود. سپس اطراف ظرف 9 اینچی دایره‌ای را چرب کرده و کف آن را کاغذ روغنی قرار دهید و آن را چرب کنید و مقداری آرد روی کاغذ بریزید.

اکنون کره و شکر را درون ظرفی مناسب قرار داده و آن‌ها را با همزن برقی به مدت 3 الی 5 دقیقه هم بزنید تا کاملاً ترکیب شوند، سپس تخم‌مرغ‌ها را دانه‌دانه به مواد اضافه کنید و پس از هر بار اضافه کردن 1 عدد تخم‌مرغ مواد را با دور متوسط هم بزنید.

پس‌ازآنکه مواد کاملاً با یکدیگر ترکیب شدند عصاره وانیل و بادام را نیز اضافه کنید و هم بزنید.

آرد، بیکینگ‌پودر، نمک و جوش‌شیرین را در درون کاسه‌ای الک کنید و سپس در طی 3 مرحله مواد و شیر را به باقی مواد دیگر اضافه کنید و پس از هر مرحله مواد را هم بزنید. درنهایت 4 اونس پودر نارگیل را به مخلوط اضافه نمایید.

خمیر آماده‌شده را به 2 قسمت مساوی تقسیم نمایید و درون ظرف فر به‌صورت جداگانه قرار دهید و روی خمیرها را صاف نمایید. ظروف خمیر را در قسمت وسط فر به مدت 45 الی 55 دقیقه قرار دهید تا روی کیک کاملاً قهوه‌ای‌رنگ و کیک کاملاً پخته شود.

پس از پخت کیک را از فر بیرون آورده و پس از گذشت 30 دقیقه که کیک خنک شد آن را از ظرف خارج کرده و اجازه دهید کاملاً سرد شود.

اکنون کیک شما آماده‌شده اما باید رویه‌ی کیک را نیز آماده کنید تا کیک خوشمزه‌تر و شیک‌تر شود.

طرز تهیه رویه‌ی کیک:

درون ظرف مناسبی کره، پنیر خامه‌ای، عصاره‌ی وانیل و بادام بریزید سپس مواد را با همزن و سرعت‌پایین هم بزنید تا کاملاً مخلوط شوند. سپس شکر شیرینی‌پزی را اضافه نمایید و مواد را دوباره هم بزنید تا ترکیبی نرم به دست آید.

اکنون 1 لایه از کیک را روی سطحی صاف قرار دهید و مقداری از رویه‌ی آماده‌شده را بر روی سطح کیک بمالید سپس لایه‌ی دوم کیک را روی لایه قرار دهید و باقیمانده رویه‌ی فراستینگ را دور تا سطح و روی کیک بمالید. می‌توانید برای تزیین از پودر نارگیل نیز استفاده نمایید.