طرز تهیه ی بیسکویت پرائین

02 دی 1397 تعداد بازدید: 157

مواد لازم:

آرد: 1 و 2/3 پیمانه

نمک: ½ قاشق چای‌خوری

بیکینگ‌پودر: 1 و نیم قاشق چای‌خوری

تخم‌مرغ: 1 عدد

شکر قهوه‌ای: 2 و نیم پیمانه

وانیل: ¼ قاشق چای‌خوری

پودر قند: 1 پیمانه

خامه: ½ پیمانه

گردو: 1 پیمانه

طرز تهیه بیسکوئیت پرالین:

ابتدا گردوها را درون تابه‌ای تمیز و خشک، روی حرارت متوسط برشته‌کنید. پس از سرد شدن آن‌ها را خردکنید.

فر را با حرارت 180 درجه سانتی‌گراد گرم‌کنید. سپس آرد، بیکینگ‌پودر و نمک را درون کاسه‌ای متوسط الک کنید و در گوشه‌ای بگذارید.

کره و یک و نیم پیمانه شکر را درون ظرفی ریخته و سپس با همزن برقی بزنید تا خامه‌ای شود. پس‌ازآن تخم‌مرغ و وانیل را به مواد اضافه کنید و به‌خوبی با یکدیگر مواد را ترکیب کنید. مواد خشک را به دیگر مواد اضافه کنید و با سرعت‌پایین همزن برقی مواد را با یکدیگر ترکیب کنید.

از خمیر به‌اندازه‌ی 1 قاشق چای‌خوری بردارید و با 5 سانتی‌متر فاصله از هم در سینی فر چرب نشده قرار دهید. خمیرها را به مدت 10 تا 12 دقیقه درون فر قرار دهید تا سفت و کمی طلایی‌رنگ شوند. سپس قالب را روی توری بگذارید و پس از 5 دقیقه بیسکویت‌ها را از قالب جدا کنید و بر روی توری قرار دهید.

1 پیمانه شکر باقیمانده را با خامه درون قابلمه کوچکی، ترکیب کنید و مواد را روی حرارت متوسط بجوشانید. مواد را برای مدت 2 دقیقه هم بزنید تا پخته شود. ترکیب را از روی حرارت بردارید و پودر قند را به آن اضافه کنید. سپس مواد رو هم بزنید تا یکدست شود (رویه مواد اگر غلیظ بود می‌توانید با اضافه کردن کمی خامه مواد را رقیق کنید). پس‌ازآن گردوهای برشته‌شده را اضافه کنید.

حدود نصف قاشق از پرالین روی هر بیسکویت بگذارید و اجازه دهید تا خنک شود و پس از خنک شدن می‌توانید بیسکوئیت‌ها را میل کنید.