طرز تهیه ی دونات خانگی

18 دی 1397 تعداد بازدید: 205

مواد لازم برای تهیه‌ی دونات:

شکر:1/4 فنجان

شیر گرم:1 فنجان

کره کاملاً نرم شده: 1 فنجان

تخم‌مرغ بزرگ:2 عدد

روغن: برای سرخ کردن دونات

آرد:4 فنجان

پودر خمیرمایه فوری: 1 قاشق غذاخوری

نمک:1/4 قاشق چای‌خوری

طرز تهیه دونات:

ابتدا تمامی مواد را حدود 15 دقیقه در دمای محیط قرار دهید. شیر را هم تنها در حد خیلی کم گرم‌کنید، به‌طوری‌که نه داغ و نه سرد باشد. سپس شیر را با شکر مخلوط‌کنید و خمیرمایه را درون آن بریزید و در گوشه‌ای قرار دهید تا خمیرمایه عمل آید.

تخم‌مرغ‌ها را درون کاسه‌ای ریخته و با چنگال به‌خوبی بزنید تا کاملاً مخلوط شوند و کمی کف کنند.

کره را نیز مقداری گرم‌کنید و سپس هم بزنید تا کاملاً ذوب شوند. پس‌ازآن کره را به تخم‌مرغ اضافه کنید و هم بزنید و سپس مخمر را که اکنون آماده‌شده است به مخلوط تخم‌مرغ و کره اضافه کنید.

آرد و نمک را با یکدیگر مخلوط‌کنید و به‌صورت کم‌کم به موادتان اضافه کنید و هم بزنید. تا زمانی این کار را انجام دهید که خمیر به دستتان نچسبد. توجه داشته باشید که آرد بیش‌ازحد به خورد خمیرتان نرود و خمیرتان نرم باشد.

اکنون خمیر را درون ظرفی مناسب و چرب شده قرار دهید و سپس روی آن را به‌وسیله‌ی سلفون بپوشانید و به مدت 8 ساعت درون یخچال بگذارید تا استراحت کند و یا می‌توانید خمیر را حدود 1 الی 2 ساعت در مکان گرمی قرار دهید تا ور بیاید.

بعدازاینکه حجم خمیر زیاد شد، روی سطح کار را آرد پاشی کنید و سپس خمیر را پهن کنید و با قالب گرد و یا چیزی مانند لیوان دایره‌هایی را از خمیر جدا کنید و با قالب کوچک‌تر وسط آن را نیز قالب بزنید تا حلقه ایجاد شود.

پس‌ازآن روغن را درون تابه‌ای مناسب بریزید و اجازه دهید گرم شود سپس حلقه‌ها را یکی‌یکی درون روغن داغ بگذارید و شعله گاز را روی درجه‌ی متوسط تنظیم کنید و اجازه دهید کاملاً سرخ شوند. باید به این نکته توجه داشته باشید که دونات ها بیش‌ازحد سرخ نشوند زیرا سفت می‌شوند.

دایره‌های وسط خمیر را نیز جداگانه سرخ‌کنید. پس از سرخ کردن دونات ها را درون دستمال قرار دهید تا کاملاً روغن آن‌ها گرفته شود، سپس آن‌ها را درون شهد قرار دهید و در سپس میل کنید.

طرز تهیه شهد دونات:

تمامی مواد لازم برای تهیه شهد را باهم مخلوط‌کنید و به مدت 10 دقیقه روی حرارت گاز قرار دهید تا شکر کاملاً حل شود سپس شهد را از روی حرارت برداشته و اجازه دهید خنک شود. دونات ها را پس از سرخ کردن درون شهد قرار دهید.

توجه:

می‌توانید دونات را به‌جای قرار دادن درون شهد، در شکلات ذوب‌شده با کره قرار دهید تا شکلاتی شوند.