طرز پخت نان پنجره ای

23 آبان 1397 تعداد بازدید: 21

شیرینی نان پنجره ای از شیرینی های قدیمی ایران است که دستور پخت بسیار آسانی دارد و همچنین نیاز به مهارت چندانی ندارد و همه میتوانند به راحتی آن را بپزند. در ادامه طرز تهیه این نان شیرینی را به شما آموزش می دهیم.

مواد لازم جهت تهیه نان پنجره ای:

پودر هل یا پودر پسته: به میزان لازم.

روغن مایع: به مقدار لازم (جهت سرخ کردن)

گلاب:40 گرم.

نشاسته:50 گرم.

پودر قند: 100 گرم.

تخم مرغ:2 عدد.

آرد سفید گندم: 50 گرم.

طرز تهیه نان پنجره ای:

ابتدا نشاسته و گلاب را درون ظرفی ریخته و با یکدیگر مخلوط کنید، پس از آنکه مواد یکدست شد تخم مرغ را به ان اضافه کنید و مواد را کاملا هم بزنید تا مخلوطی یکدست به دست آید.

آرد گندم را به مواد نشاسته ای اضافه کرده و هم می زنیم پس از یکدست شدن مواد را درون ظرفی صاف بریزید تا بتوان به راحتی مواد را قالب زد.

روغن را درون تابه ای گود ریخته و بر روی اجاق گاز قرار می دهیم و اجازه می دهیم تا کاملا داغ شود. روغن باید به اندازه ای داغ شود که تا مواد درون آن ها ریخته شد بلافاصله پف کند و پخته شود.

پس از داغ شدن روغن، قالب را درون تابه قرار میدهیم تا قالب نیز داغ شود و سپس درون مایه شیرینی فرو می بریم. باید به این نکته توجه داشته باشد که قالب را به طور کامل درون مواد شیرینی فرو ببرید و سپس درون روغن داغ قرار دهید و با تکان دادن قالب شیرینی از آن جدا می شود، تمام مواد را به همین صورت و خیلی سریع قالب زده و درون روغن بیندازید و پس از سرخ شدن دو طرف نان پنجره ای ها، آن ها از درون قابلمه خارج کرده و درون ظرفی قرار دهید تا تمامی روغن از شیرینی ها جدا شود. پس از آن بر روی نان پنجره ای ها پودر هل و پودر قند بریزید و درون ظرف مورد نظر جهت سرو قراردهید.

نکات مهم:

باید قالب ها شیرینی را داغ داغ درون شیرینی ها فرو ببرید تا شیرینی ها به راحتی از آن جدا شود.

استفاده از پودر هل و دارچین به سلیقه ی فرد بستگی دارد و می توانید تنها با پودر قند آن را تزیین کنید.

اگر پس از اضافه کردن آرد گندم مایه ی شیرینی شما غلظت یافت می توانید مقداری شیر به آن ها اضافه کنید.

می توانید در اخرین مرحله ی پخت شیرینی ها رنگ خوراکی به آن ها اضافه کنید تا شیرینی ها زیبا و رنگارنگ شوند.