معرفی غذاهای محبوب فرانسوی

10 آبان 1397 تعداد بازدید: 53

غذاهای فرانسوی از خوشمزه‌ترین و متنوع‌ترین نوع غذاها است. در این مطلب شمارا با برخی از غذاهای خوشمزه فرانسوی آشنا می‌کنیم.

گراتین دوفینوس (Gratin dauphinois):

سیب‌زمینی از وعده‌های مهم غذایی در کشور فرانسه می‌باشد که آن را به شیوه‌های مختلف پخت می‌شود. گراتین دوفینوس نیز یکی از همان غذایی است که با سیب‌زمینی پخت می‌شود، بدین‌صورت که لایه‌هایی از سیب‌زمینی را با شیر و یا خامه درون ظرفی با مقداری سیر می‌پزند. از این غذا به‌عنوان پیش‌غذا استفاده می‌شود و می‌توان از آن به‌عنوان غذای اصلی نیز استفاده کرد زیرا دارای کالری بسیار می‌باشد.

پای کیش (Quiche):

پای کیش از موادی مانند گوشت، پنیر، سبزیجات و تخم‌مرغ تهیه می‌شود دارای ظاهری جالب و طعمی خوشمزه است و همچنین به ذائقه ایرانی‌ها نیز نزدیک و سازگار است.

موله فریت (Moule frites):

این غذا از خوشمزه‌ترین و پرطرفدارترین غذاها می‌باشد که با صدف سیاه تهیه می‌شود. این غذا دارای دستور پخته‌ای متفاوتی است اما دستور پخت اصلی آن، پخت صدف سیاه به همراه سبزی‌ها، لیمو و سیب‌زمینی سرخ‌شده است.

راتاتویی (Ratatouille):

راتاتویی غذایی گیاهی است که می‌توان به‌عنوان سالاد به همراه غذای اصلی سفارش داد. مواد مورداستفاده در این غذا قارچ، بادمجان، کدوسبز تهیه می‌شود. این غذا را می‌توان در شهر نیس یافت.

استیک فریت (Steak frites):

این غذا نیز بهروش‌های مختلف و برای انواع ذائقه‌ها پخت می‌شود. این غذا را سالاد کاهو و سیب‌زمینی سرخ‌کرده سرو می‌کنند. فرانسوی‌ها استیک را نیم‌پز و یا به‌صورت خام سرو می‌کنند.

کنل (Quenelle):

این غذا از ترکیب ماهی و یا گوشت به همراه آرد سوخاری و تخم‌مرغ سرو می‌شود. این غذا معمولاً به همراه کمی روغن و با مقداری آب پخته می‌شود.

کوک او ون (Coq au vin):

از غذاهای مشهور کشور فرانسه می‌باشد و در رستوران‌های لوکس سرو می‌شود. این غذا از گوشت قرمز، مرغ پخته‌شده، پیاز، سیر، قارچ و به همراه نوشیدنی الکی معروف به نام برندی سرو می‌شود. برای طبخ این غذا می‌توان از دیگر گوشت‌های پرندگان نیز استفاده نمود.

کروک موسیو (Croque monsieur):

این غذا نوعی ساندویچ است که به همراه ژامبون گوشت و یا مرغ تهیه می‌شود. پنیر آب‌شده بر روی این غذا، باعث می‌شود غذا خوشمزه‌تر شود.

سالاد نیسواز (Salad Nicoise):

در این سالاد ترکیبی از گوجه، کاهو، تخم‌مرغ آب پز، تن ماهی، زیتون، لوبیا سبز و ماهی است و این سالاد نیز در بیشتر رستوران‌های شهر نیس یافت می‌شود.

خورشت بیف بورگینیون (Beef bourguignon):

این غذا از غذاهای سنتی و خوش آب و رنگ فرانسوی است. این غذا از گوشت گاو، سیر، قارچ و پیاز تهیه می‌شود.