طرز تهیه نان سیمیت ترکی

05 آبان 1397 تعداد بازدید: 49

نان سیمیت از معروف‌ترین نان‌های ترکیه می‌باشد و بسیار طرفدار نیز دارد. این نان دارای بافتی نسبتاً خشک است و در اکثر خیابان‌های ترکیه بر روی چرخ‌دستی به فروش می‌رسد. این نان را می‌توان به‌عنوان میان وعده و در برخی مواقع با پنیر صرف نمود. بر روی این نان نوعی شیره‌ی غلیظ می‌مالند و سپس نان را درون کنجد می‌زنند و در تنور آن را پخت می‌کنند. در ادامه با ما همراه باشید تا آموزش این نان خوشمزه را به شما ارائه دهیم.

طرز تهیه مواد لازم جهت تهیه نان سیمیت:

  • آرد: 500 گرم.
  • روغن مایع:100 گرم.
  • شکر:5 قاشق سوپ‌خوری.
  • نمک:1/2 قاشق چای‌خوری.
  • خمیرمایه: 1 قاشق سوپ‌خوری.
  • شیر:200 گرم.

مواد لازم جهت شیره (رومال):

  • تخم کنجد و سیاه‌دانه: به میزان لازم.
  • شیره انگور یا خرما: 2 قاشق سوپ‌خوری.
  • آب جهت رقیق کردن شیره: 2 الی 3 قاشق غذاخوری.

طرز تهیه:

 

ابتدا مایه‌خمیر و 2 قاشق شکر را با یکدیگر مخلوط کرده و سپس درون شیر ولرم ریخته و مواد را هم بزنید  و در حدود 4 دقیقه به مواد زمان دهید تا این مایع به عمل آید.

دقت داشته باشید که اگر خمیرمایه مدت بیشتری بماند بیشتر عمل‌آمده و به همان نسبت بوی ترش و مخمری به خود می‌گیرد که به نان نیز این بو را انتقال می‌دهد.

درون ظرفی دیگر مقداری روغن مایع و مابقی شکر ریخته و با یکدیگر مخلوط‌کنید و به خمیر اضافه را به این مواد اضافه کنید. سپس نصف آرد را یکجا بر روی مواد ریخته و مابقی آرد را کم‌کم به مواد اضافه کنید و هم بزنید تا خمیر نرمی به دست آید.

میزی را آرد پاشی کنید و خمیر را بروی آن قرار دهید در حدود 5 دقیقه خمیر را ورز دهید و سپس 4 قاشق غذاخوری روغن را کف ظرفی که 3 برابر بزرگ‌تر از خمیرتان است ریخته و خمیر را درون آن ظرف چرخانده تا کاملاً چرب شود و روی آن را سلیفون کشیده و به مدت 50 دقیقه آن را در مکانی گرم قرار دهید.

پس از گذشت این مدت خمیر را بر روی میز آرد پاشی شده قرار دهید و چانه‌هایی را به‌اندازه پرتقال درست کنید.

برای پخت نان می‌توانید آن را به همان صورت چانه‌ای بپزید و یا خمیر را تاب‌داده تا حالتی گیس بافت به خود گیرد و دوسر آن را به یکدیگر متصل نموده و درون سینی فر آرد پاشی شده قرار دهید.

شیره‌ی خرما، آب را با یکدیگر مخلوط‌کنید تا شیره رقیق شود و به‌وسیله‌ی برس بر روی نان‌ها بمالید و دانه‌های کنجد و سیاه‌دانه را بر روی آن‌ها بپاشید و در حدود 20 الی 30 دقیقه به نان استراحت دهید.

برای آنکه در این مدت نان‌ها خشک نشوند می‌توانید پارچه‌ای را نم‌دار کرده و به‌صورت دولا بر روی نان‌ها قرار دهید.

فر را بر روی دمای 200 درجه سانتی‌گراد روشن کنید و نان‌ها را در حدود 15 دقیقه درون فر قرار دهید. در طبقه زیرین فر نیز می‌توانید ماهیتابه‌ای را پر آز آب کرده و درون فر قرار داده تا بخارآب حین پخت در فر پخش شود.